Pinokio opracowanie pdf

Pobierz

Dżepetto jednak naprawia pajacyka.. Praca przy rzeźbieniu Pinokia.. Pinokio zafascynowany spotkaniem z kukiełkami z cyrku nie zwraca uwagi na grożące niebezpieczeństwo.. Na stronach Treść i Opracowanie zamieszczono pytania dotyczące treści książek, a w nagrodę za poprawną odpowiedź można pobrać plik PDF z tekstem każdej z książek, a także plik z jej opra-cowaniem oraz biografią autora.Kiedy zabrano niewinnego Dżeppetta, zadowolony Pinokio czym prędzej wrócił do domu.. Wyrzeźbienie Pinokia.. Pewnego dnia Pinokio na swojej drodze spotkał ślimaka, który powiedział mu że wróżka żyje w ubóstwie.. Dżepetto naprawia Pinokia i wysyła go do szkoły.. Dżeppetto w więzieniu.. Pinokio odmówił wypicia gorzkiego lekarstwa.. W zwiazku z tym, przygotowalam krotki test z pytaniami dotyczacymi przerabianej lektury.Test z lektury Wladca Lewawu; Wladca.Pierwsze psoty pajacyka Po powrocie do swego małego domku Dżeppetto zabrał się do pracy.. Nie był to zwykły kawałek drewna, bo zrobiona z niego lalka potrafiła mówi ć i rusza ć si ę.. Można tu było bu - dować zamki z drewnianych klocków, układać drewniane puzzle i również dorośli bawili się znakomicie.. Pinokio Carlo Collodi to lektura w formie audiobooka o niezwykłym pajacyku, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Gdy wyrzeźbił oczy - zaczęły na niego patrzeć, nos sam się wydłużał i nie można było go skrócić, zaś usta zaczęły się śmiać..

Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej.

Joanna Chmielewska, Nawiedzony dom Opracowanie: Anna Murdzek, Joanna Piasta-SiechowiczPinokio opuścił dom.. Dziwne dźwięki wydawane przez pieniek.. Wizyta Dżeppetto u Majstra.. Dalszą pracę przerwał, gdy kukiełka zabrała mu perukę.Pinokio - Plan wydarzeń · 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. Na szczęście miłość błękitnej Wróżki, a przede wszystkim jego ojca - Dżepetta - pomagają bohaterowi stać się "dobrym chłopcem".. Dżeppetto zostaje zamknięty w. Pinokio streszczenie w pigułcePinokio postanowił się uczyć i wyrusza z książkami do szkoły.. · 3.Wychowywanie chłopca.. Wydanie Pinokia kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia .Pinokio wziął ojca na plecy i wspólnie uciekli z brzucha rybo-psa.. Obudził się z krzykiem i zdał sobie sprawę, że jego nogi spłonęły.. Kiedy Pinokio kłamie, jego nos wydłuża się.Wystrugał z niego pajacyka i nazwał go Pinokio.. 5.8 (8925 ocen) .. zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.. nastepnego pytania.. latarnik zginal bez wiesci, ale.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Gorzkie rady Gadającego Świerszcza zakończone jego śmiercią..

2 Skład i opracowanie: Paweł Wójcik Wydawca: TEATR LALEK "PLECIUGA" Pl. Teatralny 1 71-405 Szczecin tel.

Włóczył się godzinami po miasteczku, niestety był zmuszony powrócić do domu.. Myślał, że jest sam w izdebce, ale się mylił.. Przygody Pinokia:Opracowanie zawiera ponadto plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.. Spotkanie z lisem i kotem.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Siostra Lul-ka pracowicie składała ogromny dom dla lalek i wszystko wskazywało na to, że świetnie wypoczywa.. 9.Pinokio jest niewielki, ma okrągłą głowę bez uszu i walcowaty brzuch.. Pinokio ucieka z domu.. Do tego zachowywała si ę niegrzecznie.. · 4.Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z .Przystanek Pinokio był najwspanialszym miejscem na świecie, co przyznał nawet Lulek.. Już zdrowy Pinokio opowiedział wróżce swe ostatnie przygody.. Kłótnia staruszków.. Pinokio to drewniany pajacyk, którego największym marzeniem jest stać się prawdziwym chłopcem.Zaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do nastepnego.. · 4.Carlo Collodi "Pinokio" - plan wydarzeń.. Cudem udaje mu się uniknąć kłopotów.. 1) Kto ty jesteś?. pytania.. W jednej chwili geppetto zrobił się smutny, tak jak nigdy wcześniej, odwrócił się w stronę Pinokia i powiedział: - Niezły łobuz z tego mego synka!. Pinokio dokuczał staruszkowi - śmiał si ę, pokazywał j ęzyk, nawet ści ągn ął peruk ę z głowy Dżeppetta, a gdy miał ju ż nogi - uciekł na ulic ę.Po powrocie do domu Pinokio był już dobrym, pracowitym chłopcem..

Jeszcze ciebie nie skończyłem, a ty już jesteś niegrzeczny wobec swojego ojca.Pinokio - opracowanie Pinokio - plan wydarzeń 1.

Carlo Collodi, Pinokio Opracowanie: Agnieszka Łuczak Scenariusz - plik pdf.. Dżeppetto zostaje zamknięty w. Pinokio streszczenie w pigułceTest na podstawie lektury.. Po powrocie Pinokio z ojcem zamieszkali u świerszcza i Pinokio ciężko pracował, by pomóc ojcu.. Był tam też stuletni Gadający Świerszcz.. Pinokio sprzedaje podręcznik i idzie do cyrku.. Pinokio podarował mu więc pieniądze, by jej przekazał.Przeczytales opracowanie - sprawdz czy zdasz na 6.O pinokiu - Test 4free.PL - bezplatne za darmo komponent na strone www dla WebmasteraTest ze znajomosci lektury "Szatan z siodmej klasy "2013-07-16 15:53:10 moje wrarzenie z lektury pinokio 2013-10-21 20:41:32 Co zrobic, gdy nie przeczytaloPINOKIO Szczecin 2012 .. · 3.Wychowywanie chłopca.. Pinokio ucieka z domu.. : 91/44 55 100 Opieka merytoryczna - doradcy metodyczni Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie chce być chłopcem, ale jak się okazuje niełatwo stać się chłopcem z pajaca.. przypuszczano, ze podczas burzy zostal splukany przez balwan.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Opracowanie: Magdalena Szyłejko Scenariusz - plik pdf.. Nagle rozległo się pukanie do drzwi..

wiersz Władysława Bełzy, 2) Pinokio według Carlo Collodi'ego,Plik pinokio lektura z opracowaniem opis.pdf na koncie użytkownika volneix • Data dodania: 25 sty 2015.

Zaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do.. Dżepetto w więzieniu.. Wyslij zgloszenie .Quo vadis - test wiedzy.Plik Pinokio książka.pdf na koncie użytkownika tosiu08 • folder pinokio • Data dodania: 2 sty 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pinokio, Carlo Collodi - audiobook.. Pinokio chciał go od razu wyrzucić, lecz Świerszcz powiedział, że odejdzie sam, gdy tylko powie, co ma do powiedzenia.Zaprezentowanie treści lektur w PJM miało na celu przede wszystkim ułatwienie dzieciom zrozumienia treści, a w konsekwencji również ułatwienie pracy tym spośród nauczycieli, wychowawców czy rodziców, którzy nie są biegłymi użytkownikami tego języka.. Zasnął przy kominku.. 7.książce Pinokio [21].. Chłopiec ucieszył się słysząc głos ojca.Pinokio, słysząc to, zaczął płakać.. Pinokio otrzymał 5 złotych cekinów od dyrektora cyrku.. Niestety, skłamał, mówiąc, że zgubił złote monety.Pinokio - Plan wydarzeń · 1.Podarowanie kawałka niezwykłego drewna Dżepettowi przez stolarza Wisienkę.. · 2.Stworzenie marionetki.. Pinokio zaś, zamiast oddać geppetto perukę, założył ją sobie na głowę, przykrywając się nią aż po kolana.. Plan wydarzeń 1.. Stwierdził, że nazwie go Pinokio, bo znał szczęśliwą rodzinę Pinokiów.. Każda ze stron dzieli się na podstrony: Treść, Opra-cowanie, Galeria, Quiz.. Pinokio zostal zrobiony: a) z plasteliny, b) z masy solnej, c) z kawalka drewna-ok d) z materialu.. Uradowany biegnie, aby szybciej dotrzeć do domu.. Zrobiony jest z drewna - na początku książki, na skutek przygody z kominkiem, ogień spala jego nogi.. Miał nadzieje, że ktoś udzieli mu pomocy.. Pierwsze psoty pajacyka.. Quiz w Poczekalni.. Marcin Szczygielski, Klątwa dziewiątych urodzin Opracowanie: Agnieszka Suchowierska Scenariusz - plik pdf.. · 2.Stworzenie marionetki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt