Miłość wacława i klary stanowisko rejenta postępowanie podstoliny działanie cześnika

Pobierz

Zawiązanie akcji.. Wacław jest pod ścianą, gdyż za zerwanie układu przez jedną ze stron, Rejent żąda stu tysięcy.. Klara i Wacław (syn Rejenta), kochają się, jednak na drodze do ich szczęścia stoją Cześnik i Rejent.. Przekupuje Podstolinę, aby wyszła za jego syna.. Przybycie Papkina i wysłanie go do Podstoliny w roli swata.. Wacław rozpoznał w kobiecie swoją dawną kochankę i stanowczo odrzucił jej zaloty.. Wacław to syn Rejenta, natomiast Klara jest bratanicą Cześnika.. Klara jest przekonana, że Wacław zyskał sympatię jej krewnej.. Historia miłosna Wacława i Klary kończy się szczęśliwie.Historia miłości Wacława i Klary.. Wysłanie Papkina do Rejenta w charakterze posła.. Rozmowa Wacława z Podstoliną.. Wykorzystanie plików cookies przez Zaufanych Partnerów (dostosowanie reklam do Twoich potrzeb, analiza skuteczności działań marketingowych).Do kogo należy druga część posiadłości a) Rejenta Milczaka b) Podstoliny c) Józefa Pampkina 2) Którego z wątków nie odnajdziemy w tekście "Zemsty'' a) Sąsiedzki spór o mur b) Miłość Wacława i Klary .. Pokazuje to sytuacja z przyjęciem do swojego domu Papkina lub opieka nad Klarą.. Ekspozycja (wstępna prezentacja) Plany małżeńskie Cześnika.. Pozew sądowy .Podstolina deklaruje, że wciąż kocha Wacława i chce bezpiecznie ukryć go w swoich pokojach.. Przyjęcie oświadczyn przez Podstolinę..

Rejent w ten sposób chciał zniszczyć miłość Wacława i Klary.

Wacław zaproponował Klarze ucieczkę, lecz dziewczyna, będąc roztropną, odmówiła.Rozmowa i wyznania Wacława i Klary.. Wieloletni spór Cześnika z Rejentem., 2.. Cześnik nie zgadza się na jego naprawę jednak Rejent nic sobie nie robi z sprzeciwu sąsiada, każe mularzą naprawiać mur.. , Łapówka od syna Rejenta dla wiernego sługi Cześnika., Spotkanie Wacława z Podstoliną - dawną kochanką., Oświadczyny Papkina i warunki Klary., Zgoda Podstoliny na oświadczyny Cześnika., Wysłanie Papkina .Plany małżeńskie Cześnika.. Pisanie pozwu sądowego i fałszowanie zeznań murarzy przez Rejenta.. Natomiast Cześnik zrobił wszystko, by mogła się spełnić.. Wręcz prawie ich nie mają.. Młody Milczek załamuje się, jego ojca od zemsty na sąsiedzie nie może powstrzymać żadna siła.Dziewczyna postanowiła poprosić o pomoc w złagodzeniu uporu stryja Podstolinę, sądząc, iż Cześnik ulegnie swojej narzeczonej.. Był inteligentny i pomysłowy, ponieważ wpadł na pomysł ożenienia Klary i Wacława.. Podstolina nakazuje Wacławowi udać się za nią.. Przyjęcie łapówki przez Papkina i pozostanie Wacława w domu Cześnika.. Obaj są mężczyznami w podeszłym wieku, są przedstawicielami jednej epoki i należą do tej samej klasy społecznej - szlachty.. Miłość Wacława i Klary., Plany małżeńskie Cześnika., Papkin w roli swata., Zgoda Podstoliny na ślub z Cześnikiem., Naprawa muru przez Rejenta., Spotkanie Wacława z Klarą; poszukiwanie sposobu, by mogli się pobrać., "Walka" Papkina z murarzami., Wacław jako jeniec Papkina., Rozpoznanie Wacława przez Podstolinę., Oświadczyny Papkina .Cześnik ..

Papkin w górnolotnych i napuszonych słowach ofiarowuje Klarze swą miłość.1.

Potajemne spotkania Wacława i Klary.. , Łapówka od syna Rejenta dla wiernego sługi Cześnika., Spotkanie Wacława z Podstoliną - dawną kochanką., Oświadczyny Papkina i warunki Klary., Zgoda Podstoliny na oświadczyny Cześnika., Wysłanie Papkina .Plik Miłość Klary i Wacława inne tragiczne zakończenie.doc na koncie użytkownika eadae • folder J. polski • Data dodania: 11 sie 2012 .. , Papkin w roli swata., Przyjęcie przez Podstolinę oświadczyn Raptusiewicza., Schadzka Klary i Wacława., Bójka o mur., Wacław jeńcem Papkina.. Klara, obserwująca z daleka ich rozmowę, była przekonana, że młodzieniec zyskał przychylność Podstoliny.Wykorzystał to Rejent, który dowiedział się o planowanym małżeństwie swojego wroga - Cześnika z Podstoliną.. Rozwój akcji.. U Cześnika gości Podstolina (wdowa), z którą zamierzaWacław i Klara to para zakochanych.. Wacław jest pod ścianą, gdyż za zerwanie układu przez jedną ze stron, Rejent żąda stu tysięcy.. Autor komedii ukazał ich na zasadzie kontrastu.. Wejście Klary powoduje zmieszanie Wacława i Podstoliny.. Rejent z nieznanych źródeł dowiaduje się o planowanym małżeństwie Cześnika i Podstoliny i postanawia dla syna odbić Raptusiewiczowi narzeczoną.. , Papkin w roli swata., Przyjęcie przez Podstolinę oświadczyn Raptusiewicza., Schadzka Klary i Wacława., Bójka o mur., Wacław jeńcem Papkina..

był bardziej zaślepiony zemstą ... - miłość Wacława i Klary, - plany małżeńskie Podstoliny, - działania Papkina, d) punkt kulminacyjny: ... - dowiedzenie się o zdradzie Podstoliny, - plan zemsty: zwabienie Wacława i zmuszenie go do poślubienia Klary oraz zorganizowanie natychmiastowego ślubu zakończone wyciągnięciem ...sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Cześnika i RejentaPlany małżeńskie Cześnika.

Rejent jest podstępny oraz przebiegły.. Przybycie Wacława do domu Klary.. c) Plany matrymonialne Rejenta 3) Które z określeń nie odnosi się do akcji a) Toczy się w XIX wieku b) Rozgrywa się w .Cześnik charakteryzuje się dobrodusznością i uczciwością.. Zakochani muszą spotykać się potajemnie, gdyż ich opiekunowie są skłóceni i wzajemnie się nienawidzą.. Przyjście Podstoliny do Rejenta i zgoda na ślub z Wacławem.. Zmuszanie Wacława do ślubu z Podstoliną.1.. Wieloletni spór Cześnika z Rejentem., 2.. Rejent z nieznanych źródeł dowiaduje się o planowanym małżeństwie Cześnika i Podstoliny i postanawia dla syna odbić Raptusiewiczowi narzeczoną.. Kłótnia i bójka o mur graniczny.. Zatem młodzi na małżeństwo mają niewielkie szanse.. Miłość Wacława i Klary., Plany małżeńskie Cześnika., Papkin w roli swata., Zgoda Podstoliny na ślub z Cześnikiem., Naprawa muru przez Rejenta., Spotkanie Wacława z Klarą; poszukiwanie sposobu, by mogli się pobrać., "Walka" Papkina z murarzami., Wacław jako jeniec Papkina., Rozpoznanie Wacława przez Podstolinę., Oświadczyny Papkina .zamku i muru należy do Klary, którą opiekuje się stryj Raptusiewicz, a druga połowa zamku i muru należy do Rejenta Milczka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt