Opis papugi polinezji z doktora dolittle

Pobierz

Papuga jest odważna i sprytna, zawsze pomaga doktorowi.. Medycyna i czarnoksięstwoOpis fabuły Doktor John (Jan) Dolittle jest lekarzem w niewielkiej miejscowości Puddleby nad rzeką Marsh w Anglii.. Dzięki niej także udaje się uciec z więzienia murzyńskiego króla - potrafi naśladować głos człowieka, podaje się za doktora i twierdzi, że jest czarnoksiężnikiem.. Okazało się, że Dolittle świetnie rozumie zwierzęta i ich prolemy.. Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu .Sprawdź niskie ceny i kup Cyrk doktora Dolittle wyd.. Tutaj ukazuje się spryt Polinezji, poleciała do pokoju króla i głosem Johna przemówiła, iż jeżeli cała załoga nie zostanie wypuszczona to ten spuści epidemie i wszyscy poumierają, ptaka co Przeczytaj również:Na szczęście za radą jednego z pacjentów (sprzedającego kocią karmę;)), doktor zmienia kwalifikacje i zaczyna leczyć zwierzęta.. Dzięki niej doktor Dollitle i zwierzęta uwolniły się z niewoli u króla.. 14 osób interesuje się tą książką.. Przerażony król wypuszcza więźniów.. Doktor Dolittle odnosi ogromne sukcesy i zostaje mianowany dyrektorem cyrku.Cyrk doktora Dolittle Hugh Lofting.. Data zakończenia 2019-07-17 - cena 21,46 zł .. Administratorami Twoich danych będzie Allegro.pl sp.. Opis.. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy, z którymi stale współpracujemy..

To ona uczy doktora mowy zwierząt.

Zwierzę było szczęśliwe, że wreszcie ktoś je rozumie i potrafi właściwie leczyc.Król mając już problemy z jednym białym człowiekiem decyduje się zamknąć Dolittle'a wraz z załogą do więzienia.. Doktor Dolittle, w towarzystwie swego małego asystenta Tomasza Stubbinsa i nieodłącznych zwierząt, w tym papugi Polinezji, wyrusza na Wyspę Pajęczych Małp w poszukiwaniu zaginionego podróżnika, Wielkiej Strzały, syna Złotej Strzały.. Pies doktora Dolittle ma na imię Jip.Doktor Dolittle - charakterystyka • Doktor Dolittle i jego zwierzęta Jan Dolittle był skromnym, ale bardzo cenionym lekarzem.. Lubił prace w ogrodzie, a nade wszystko kochał zwierzęta, których w jego domu nie brakowało.. Jest też posiadaczem sporej liczby zwierząt, co niestety, zniechęca do niego pacjentów.. Od tej pory zostaje weterynarzem.. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera - doktora Johna Doolittle, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki dziecięcej kultury i wyobraźni.. Język: polski.. Opis.. Papuga o wielkim sercu i wielkiej mądrości, a że przy okazji jest trochę zbyt pewna siebie i przemądrzała, to tylko dodaje jej uroku.. Tym co odróżniało doktora od innych ludzi, była jego umiejętność porozumiewania się ze .Doktor John Dolittle jest lekarzem, mieszka w Puddleby nad rzeką Marsh (Puddleby-on-the-Marsh)..

Ludzie licznie przyprowadzali swoich ulubieńców do doktora.

Doktor Dolittle " - w kinach od 17 stycznia.Doktor John Dolittle Doktor John Dolittle to lekarz pochodzący z miasteczka Puddelby w Anglii.. Doktor Dolittle odnosi ogromne sukcesy i zostaje mianowany .Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Cyrk Doktora Doolittle należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. Pewnego dnia jego papuga, Polinezja, uczy go języka zwierząt.. Mieszkał w małym domku na przedmieściach miasta.. Jest bardzo surowy, kiedy zwierzęta są źle traktowane.Papuga wykorzystała ten fakt i powiedziała, że jest wróżką, ale nie może nic zdziałać bez pomocy swojego mistrza, czyli doktora Dolittle'a.. Polinezja doniosła o wszystkim mężczyźnie i powiedziała, że w zamian za wybielenie skóry powinien domagać się uwolnienia oraz statku.. Papuga, udając głos doktora, wmawia przywódcy, że Dolittle to wielki czarodziej i grozi, że jeżeli go nie wypuści to ześle na jego ziemię ogromną plagę.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt.. Przestraszony władca wypuszcza wtedy więźniów.A spośród wszystkich jego zwierzęcych kumpli najbliższa jest mu Polinezja..

Papuga Polinezja Oddany i wierny ptak, który nauczył doktora Dolittle'a mowy zwierząt.

Polinezja była doskonałą towarzyszką wypraw.. Jest bardzo surowy, kiedy zwierzęta są źle traktowane.Ulubienicą doktora była papuga Polinezja, która postanowiła nauczyć doktora języka zwierząt.. Mężczyzna mieszkał w małym domku na obrzeżach angielskiego miasteczka Puddleby z siostrą Sarą.Tylko dzięki podstępowi Polinezji lekarzowi udaje się uciec.. Pewnego dnia Doktor Dolittle dowiaduje się od swojej papugi Polinezji, że wszystkie zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają swój własny język.Papuga Polinezja to oddany przyjaciel doktora.. Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Cyrk Doktora Doolittle należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. Jest też posiadaczem sporej liczby zwierząt, co niestety, zniechęca do niego pacjentów.. Lekarzowi udaje się dostać do chorych małp.. Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Cyrk Doktora Doolittle należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. Data zakończenia 2019-07-19 - cena 19,52 złInformacje o CYRK DOKTORA DOLITTLE - w archiwum Allegro.. 2022 w księgarni internetowej tantis.pl Szybka wysyłka!Informacje o Cyrk doktora Dolittle'a - w archiwum Allegro.. wreszcie na wystawienie Pantomimy zwierząt z Puddleby, w której nie zabraknie papugi Polinezji, psa Jipa, świnki Geb-Geb, sowy Tu-Tu czy kaczki Dab-Dab..

Małpka Czi-cziPolinezja - papuga doktora, zna ludzki język, jest bardzo mądra i sprytna.

Postanawia zostać w Afryce, skąd pochodzili jej przodkowie.. Postanowił zostać weterynarzem.. Oprawa miękka: ISBN: 978-83--0: EAN: 9788382790610: Tytuł .. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką ochrony prywatności, w tym ze względu na .Opis.. Wydawca: Siedmioróg.. To ona nauczyła go rozmawiać ze zwierzętami, dzięki czemu doktor Dolittle mógł skuteczniej je leczyć.. Akcja powieści rozgrywa się bezpośrednio po powrocie głównego bohatera z podróży do Afryki, opisanej .. Kategoria: Dla dzieci i młodzieży.. Praca znowu przynosiła korzyści.Opis Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt.. Na pełnym morzu podróżnicy stają oko w oko z burzą, a dzięki pomocy nieocenionych zwierząt docierają na poszukiwaną przez siebie pływającą .Opis książki.. Pewnego dnia Doktor Dolittle dowiaduje się od swojej papugi Polinezji, że wszystkie zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają swój własny język.Jednak znajomość języka zwierząt pozwala doktorowi na przygotowywanie coraz to ciekawszych występów, wreszcie na wystawienie Pantomimy zwierząt z Puddleby, w której nie zabraknie papugi Polinezji, psa Jipa, świnki Geb-Geb, sowy Tu-Tu czy kaczki Dab-Dab.. W anglojęzycznej wersji filmu głosu użyczyła Polinezji laureatka Oscara Emma Thopmson. ". Rok wydania: 2018.. Doktor z początku leczył jedynie koty, jednak pewnego dnia w jego gabinecie zjawił się tracący wzrok koń.. Pomaga im, szczepiąc zdrowe i lecząc chore osobniki.Papuga Polinezja, która potrafiła posługiwac się ludzką mową nauczyła swojego opiekuna rozumienia języka zwierząt.. Od tej pory zostaje lekarzem weterynarii.. Pewnego dnia jego papuga, Polinezja, uczy go języka zwierząt.. Wszak tak je lubi, a do tego dzięki pomocy swej ptasiej przyjaciółki - papugi Polinezji, posiada zdolność porozumiewania się z nimi!Doktor Dolittle - główny bohater powieści dla dzieci Hugha Loftinga .. Na pełnym morzu podróżnicy stają oko w oko z burzą, a dzięki pomocy .Opis fabuły Edytuj.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.Cyrk Doktora Dolittle Doktor Dolittle i jego zwierzęta ( ang. The Story of Doctor Dolittle ) - powieść dla dzieci z 1920 roku napisana przez Hugh Loftinga .Doktor Dolittle, w towarzystwie swego małego asystenta Tomasza Stubbinsa i nieodłącznych zwierząt, w tym papugi Polinezji, wyrusza na Wyspę Pajęczych Małp w poszukiwaniu zaginionego podróżnika, Wielkiej Strzały, syna Złotej Strzały.. Polinezja nie wraca z głównym bohaterem do Anglii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt