Uzupełnij pytania formami to do lub doing

Pobierz

Question from @Oliwiaa439 - Szkoła podstawowa - Język angielskiSep 10, 2020Zasada użycia does jest bardzo prosta - operator ten jest konieczny wtedy, kiedy mówimy o trzeciej osobie liczby pojedynczej - he/she/it.. Phil Oh, right.5 Uzupełnij zdania wyrażeniami z ramki w połączeniu ze słowem ago.. Klasa 1 Klasa 2 Korekcyjno-kompensacyjne Polski.. - Odrabiamy.pl Język rosyjski - liceum Pytania budujemy przez inwersję - have zamieniamy miejscami z podmiotem zdania.. Uzupełnij zdania czasownikami z nawiasów w odpowiedniej formie +0 pkt.. Poniżej znajdziesz zestawy ćwiczeń na ten czas w formie pliku pdf.. Uzupełnij pytania formami to do lub doing .odpowiedz na nie zgodnie z prawdą .i jak ktoś wie to 6 i 7 ćwiczenie tez prosze.. Jeśli chcesz powtórzyć lub utrwalić czas Present Continuous, przydadzą Ci się do tego odpowiednie ćwiczenia do druku.. 3 Dopasuj słowa z ramki do odpowiednich zdań.. Proszę czekać.Present Continuous - ćwiczenia.. Przykłady wykorzystania be.. Uzupełnij zdania "Detektyw Pozytywka" Brakujące słowo.. Czasownik be pełni funkcję operatora w następujących czasach:Po formie "used to" stawiamy czasownik w formie podstawowej.. W tym czasie także pojawia się pomocniczy operator, za pomocą którego tworzymy pytania i przeczenia - tym razem jest to słówko did.. Jest to jedyna różnica względem użycia operatora do..

Uzupełnij pytania formami czasownika have to.

Użyj czasu Present Continuous lub Present Simple.. 3 Uzupełnij zdania podanymi przymiotnikami w stopniu wyższym.. (Czy sprawia im przyjemność chodzenie do kina co sobotę) Does your mother work on Sundays?. Dobra wiadomość: Operator jest identyczny we wszystkich osobach :) Pytanie tworzymy wstawiając did przed podmiot zdania a czasownik.. wraca do pierwszej formy!Uzupełnij każde zdanie, tak aby zachować sens zdania wyjściowego.. Forma ta jest używana w sytuacjach, gdy mówimy, że jesteśmy do czegoś przyzwyczajeni lub coś nam łatwo przychodzi.Uzupełnij zdania czasownikami z nawiasów w odpowiedniej formie.. 5 Uzupełnij tekst wyrazami i wyrażeniami z ramki.. Pliss szybkoo :CCCNa stronie angielski.crib.pl w dziale o be going to pisze: ,, "to be going to do sth" używamy gdy mówimy o: •zamiarze wykonania jakiejś czynności w przyszłości, decyzja została właśnie przez nas podjęta (najczęściej w okresie czasu obejmującym chwilę obecną) lub jej wykonanie jest raczej pewneUzupełnij zdania odpowiednimi formami czasowników do lub make.. Ściągnij je, wydrukuj i rozwiąż w dogodnym dla Ciebie czasie!1.. Odpowiedz.. Najnowsze pytania w kategorii Języki obceUzupełnij zdania wyrazami (nauka czytania) Brakujące słowo.. zastosowanie.. Uzupełnij poprawnymi formami dania na temat wieku: 1.. Does Tom like playing football?Uzupełnij zdania odpowiednimi formami czasowników "do" lub "make"..

Uzupełnij poprawnymi formami dania na temat wieku: 1.

Pliss szybkoo :CCC .. W przeczeniu konstrukcja przyjmuje postać: didn't use to.. Uzupełnij zdania formą twierdzącą lub przeczącą going to i właściwym czasownikiem.. Zdania niedokończone Koło fortuny.. Uzupełnij pytania formami czasownika have to.. - Tom nie lubi grać w piłkę.. 1.Należy pamiętać, że czasownik w pytaniach przyjmuje formę podstawową (basic form), np.: Do you like apples?. podanych zdaniach i napisz poprawne zdania.Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami.. 2.Z pojedynczych wyrazów ułóż pytanie i do pytania odpowiedź Przedmiot: Język angielski / Szkoła podstawowa 7 rozwiązań autor: kladzia999 28.3.2010 (13:26)Zwróć uwagę, że przeczenia z operatorem have są zawsze tworzone poprzez dodanie do niego słówka not i utworzenie formy haven't, hasn't lub hadn't.. Odnajdź błędy w zdaniach i napisz poprawne zdania.. Zakreśl w poniższych zdaniach.. Uzupełnij luki w zdaniach zgodnie z informacjami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt