Jak poprawnie wykonywać wyciskanie sztangi

Pobierz

3) Postaraj się nie wyginać nadmiernie nadgarstków.. Niemniej należy się tu ostrzeżenie.. 2) Utrzymuj stałe napięcie mięśni.. Chwyć sztangę nachwytem, rozstawiając dłonie na szerokość barków.Jak poprawnie wykonać wyciskanie żołnierskie ze sztangą - technika: Połóż sztangę na stojakach ustawionych na wysokości górnej części klatki piersiowej.. 4) Dbając o staw łokciowy, nie doprowadzaj do pełnego wyprostu ramienia pod ciężarem.. Połóż się na ławce.. Opuścić sztangę do górnej części mięśnia piersiowego (jest to bardzo istotne, nie do środka mięśnia, nie do dolnej części).Sep 18, 2020Wyciskanie sztangi leżąc - wprowadzenie Pełna nazwa tego ćwiczenia powinna brzmieć 'wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc', ale tutaj będę najczęściej ją skracał.. Zdaniem wielu dziennikarzy i ekspertów fenomenalny wynik 355 kg (782,6 lbs) nie jest wcale szczytem możliwości potężnego trójboisty.. Mając zablokowaną pozycję dłoni przez kciuk, musisz ją przekręcić, w myśl przybliżenia małego palca w stronę głowy - czyli do wewnątrz.Trzecie ćwiczenie ze sztangą to wyciskanie nad głowę w staniu.. Następnie zablokuj dalsze przesuwanie się dłoni po styku z kłębem dłoni.. Umieść gryf olimpijski na stojakach ławki płaskiej.. Tam obowiązuje nazwa bench press.Wyciskanie żołnierskie jest jednym z popularniejszych ćwiczeń polegających na wyciskaniu (podnoszeniu) sztangi nad głowę w pozycji stojącej..

Jak poprawnie je wykonać?

6) Bądź skoncentrowany.. Dodaj wideoporadnik; Kategorie.. 5) Skup się na prawidłowym oddychaniu.. Zanim jednak przejdziesz do dużych obciążeń, zrób dwie serię z niewielkim ciężarem by rozgrzać barki i klatkę.. Zarówno ruch w górę jak i w dół powinien przebiegać po tym samym torze.. Jak wykonywać podstawowe ćwiczenia z workiem bułgarskim.Sep 28, 2021W miejscu swojego chwytu sztangi, wsuń i przesuń dłoń od palców w stronę sztangi… … do momentu zetknięcia sztangi z kciukiem.. Pisząc tylko o wyciskaniu sztangi, możemy to ćwiczenie pomylić z innym - wyciskaniem sztangi nad głowę stojąc.. Za granicą jest nieco prościej.. Wyciskanie sztangi zza głowy - pracują głównie przednie i boczne aktony oraz mięśnie trójgłowe ramion - ćwiczenie to można wykonać w .Aug 6, 2020Sep 1, 2021Jak zapowiedział, tak zrobił - Juliius Maddox pobił własny rekord świata w wyciskaniu sztangi na ławeczce bez dodatkowego sprzętu wspomagającego!. Dłonie zaciśnij na gryfie nachwytem na szerokość barków, możesz zacisnąć je nieco wężej, a następnie unieś ramiona nad klatką piersiową.Zobacz poradnik jak robić ćwiczenia na barki - wyciskanie sztangi zza głowy w serwisie Spryciarze.pl.. Utrzymując prawidłowe napięcie i rotację, opuść sztangę do pozycji wyjściowej a następnie ponownie wykonaj ćwiczenie według podanych wskazówek.Przyjąć prawidłową postawę wyjściową - ściągnąć łopatki, pośladki i rozpocząć opuszczanie sztangi, zatrzymując powietrze w płucach..

... wyciskanie sztangi zza głowy skomentowało 0 osób.

Pierwszy etap to zbliżenie do siebie dłoni w taki sposób, żeby sztanga była trzymana nachwytem na szerokość barków.Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z siłownią nie wie jak wykonywać poprawnie większość ćwiczeń.. Wyjaśnijmy ją dla ścisłości - bez prawidłowej pozycji wyjściowej nie ma szans na technicznie poprawne wykonanie ćwiczenia.. Połóż się na ławce poziomej,kolejno stopy postaw stabilnie na podłożu i ugnij nogi w kolanach tak, aby utworzył się kąt prosty.. Ćwiczenie można również wykonać bez użycia stojaków, ale jest to opcja zdecydowanie mniej wygodna; Chwyć sztangę oburącz nachwytem na szerokość barków lub nieco szerzej.Jak poprawnie wykonać ćwiczenie?. 7) Wyciskając duże ciężary, poproś o pomoc i asekurację.1.. Jednak łatwiejsze i mniej obciążające będzie oczywiście wyciskanie w pozycji siedzącej.. Pozycja wyjściowa do wyciskania sztangi to tylko z pozoru nic trudnego.. Połóż się na ławce, nogi rozstaw na szerokość barków.Nov 30, 2021Aug 1, 2020Opuszczając sztangę, cofnij głowę tylko na tyle aby umożliwić sztandze ruch prostopadły względem podłoża.. Dzięki wyciskaniu żołnierskiemu wzmacniane i rzeźbione są przede wszystkim mięśnie ramion i klatki piersiowej, jak również mięśnie posturalne, które utrzymują prawidłową pozycje sylwetki.1) Stopy mocno zaprzyj o podłogę..

Wyciskanie sztangi zza karku - prawidłowa technika.

Podczas tego ćwiczenia ze sztangą angażowane do pracy są następujące mięśnie: czworoboczny, naramienne oraz tricepsy.. Początkowo twoje osiągi siłowe mogą być wręcz gorsze, mimo iż wszystko będziesz wykonywał .Nov 2, 2021Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 1.. Usiądź na siedzisku, a plecy oprzyj o oparcie.Aug 27, 2021Jul 30, 2020Rwanie sztangi elementy - ćwiczenia pomocnicze - wyciskanie sztangi (pozycja z barków) - przysiady z obciążeniem opartym na karku - rwanie sztangi ze zwisu poniżej kolan na półprzysiad - przysiady z obciążeniem trzymanym nad głową - przysiady z obciążeniem trzymanym przed sobąJun 1, 2020Feb 4, 2021Wyciskanie żołnierskie stojąc - poprawna technika Postaw stopy na szerokość bioder z palcami skierowanymi lekko na zewnątrz Na początek złap sztangę nachwytem, na szerokość trochę większą od szerokości barków, umieść ją na wysokości obojczyków Wyprostuj plecy, zepnij brzuch i pośladkiOczywiście, dla wyciskania sztangi leżąc zaproponuję tu mostek oraz solidnie "wbijanie" pleców w ławkę, natomiast stóp w podłoże..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt