Pan tadeusz quiz z odpowiedziami

Pobierz

Do swojej matki.. c) anafory .Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. Napisał utwór pt. "Świętoszek".. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki.. Rozwiąż test!Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. Test składa się z 12 pytań.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. - Felix, Net i Nika oraz Gang .Test wiedzy ze znajomosci lektury Pan Tadeusz Adama.. Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Lektury obowiązkoweDlatego, że w przeszłości zabił Stolnika, czego w późniejszym czasie żałował i przeszedł wewnętrzną przemianę.. Wejście.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Mickiewicza.Odpowiedzi do poszczegolnych pytan znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu Stopien trudnosci testu b trudny Pan Tadeusz to ostatni zajazd.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. d) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Tadeusz przyjeżdżając po ukończeniu szkół do Soplicowa ma: a) dwadzieścia lat.Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. Powiązane z testem.. Autorem "Pana Tadeusza" jest?. Kto okazał się księdzem Robakiem?.

Test z lektury pan tadeusz.

Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. 2.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Q. Adam Mickiewicz pisał "Pana Tadeusza" w Paryżu.Uczniowie otrzymuja test i zapoznaja sie z. jego forma, zadaja pytania zwiazane z praca - test trwa 30min.. 2) Kto postrzelił Stolnika w "Panu Tadeuszu" a) Gerwazy b) Jacek Soplica c) Moskale 3) W kim zakochał się Tadeusz na początku lektury "Pan Tadeusz"?. Sprawdź .. 2021-04-13 12:04:52.. 2) Z relacji Gerwazego wynika, iż Stolnik Horeszko zginął z ręki… a) Sędziego Soplicy, b) wynajętego mordercy.. c) bratem Sędziego.. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą.Pan Tadeusz - test z treści.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna National Geographic Learning .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. c) wtopiony w społeczeństwo.. a) W Podstolinie b) W .Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. c) Jacka Soplicy, d) przypadkowego Moskala, 3) "Pan Tadeusz" zaczyna się od… a) metafory..

... Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

1) Wydarzenia przedstawione w ,,Panu Tadeuszu" dzieją się w a) W Soplicowie, w XX w. b) W Paryżu, w XX w. c) Na Litwie,w XIX w. b) laudacji.. Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.To play this quiz, please finish editing it.. Adam Mickiewicz: A.. Odpowiedzi A i B są poprawne.. odpowiedź: "Pan Tadeusz" składa się z 12 ksiąg.. Pan Tadeusz DRAFT.. Bo w przeszłości był agresywny i zabił Ewę, po czym nie mógł sobie wybaczyć i resztę życia spędził w zakonie.. JESTEM W 4 KLASIE I ZROBIŁAM WSZYSTKO Z PANA TADEUSZA.. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?. d) stryjem Tadeusza.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.. Przeglądaj testy.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Jak brzmi pełny tytuł "Pana Tadeusza"?. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. Sprawdź, ile wiesz!. W czasie Wiosny Ludów utworzył we Włoszech legion polski.. Brakuje odpowiedzi .Mickiewicz, tworząc Pana Tadeusza, wiedział, że klęska Napoleona przyniosła nieodwracalne zmiany w społeczeństwie polskim - wielu patriotów musiało emigrować, upadły majątki szlacheckie, a dzieci z rodzin szlacheckich nie urządzały już polowań i zajazdów, ale wyjechały do miast, aby rozpocząć studia i pracę.Pan Tadeusz.. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych..

"Pan Tadeusz" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -pan-tadeusz-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!

poleca 85% 1434 głosów.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .cześnie wiąże się z funkcją ocalania dobrej pamięci o Polsce, którą to funkcję Pan Tadeusz miał pełnić wśród emigrantów popowstaniowych.. Do ukochanej kobiety.. Co to jest zajazd w "Panu Tadeuszu"?TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Opracowanie • Pan Tadeusz • Biografia Adama Mickiewicza • Pan Tadeusz - streszczenie • Pan Tadeusz- bohaterowie • Pan Tadeusz - opracowanie • Pan Tadeusz - cytaty • Ciekawostki o Panu Tadeuszu • Pan Tadeusz z przymrużeniem oka • Pan Tadeusz - test z treści • Pan Tadeusz - test z problematyki1) Ksiądz Robak jest… a) synem sędziego.. Część 1.. Stopień trudności testu: b. trudny.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaTest ze znajomości treści lektury "Pan Tadeusz" Bożena Dudzińska >>Twoja opinia<< Ile lat miał Tadeusz?. Ponieważ objawił mu się Bóg i zgodnie z jego słowem wstąpił do zakonu.. Filmy.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszIle ksiąg ma "Pan Tadeusz"?. Rozwiązanie.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy..

ojczyzno moja!Pan Tadeusz Test Z Odpowiedziami / Pan Tadeusz Pytania I Odpowiedzi Test Z Lektury - Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi … Dlaczego pan tadeusz uznawany jest za utwór romantyczny?

Pan Tadeusz - test z problematyki.. Urodzony 24 grudnia 1798 r. , zmarły 26 listopada 1855 r. C. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny.. b) wszechobecny.. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. Logowanie.. Rozwiąż test!Pan Tadeusz - świat przedstawiony.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. 0%W dalszych Księgach "Pana Tadeusza" pojawia się narrator: a) obiektywny.. a)franciszkanin,"Pan Tadeusz" - test 1.. Idealizacja ułatwiała zachowanie przez nich miłości do ojczyzny.. quiz z "Pan Tadeusz" - Test.. Treść.. "Pan Tadeusz" - to ostatni zajazd na Litwie.Test wiedzy z lektury Pan Tadeusz (Adam Mickiewicz).. odpowiedź: Pełny tytuł brzmi: "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. Rozwiąż test.Rozwiąż test Pan Tadeusz i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Test składa się z 15 pytań.. O co toczy się spór między Soplicami a Horeszkami?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt