Królowa śniegu klasa 2 streszczenie

Pobierz

Są tam odpowiedzi pisemne, test wyboru a także układanka z historią zdarzeń.. Mały Książę Krzyżówka.. W serwisie m.in.: katalog, baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura, wypracowania, forum .Napisz morał baśni J. Ch.. Teraz nie bał się wcale piękne pani, nie wydawała mu się straszna.. wg Magdalenamlodzik.. wg Daroszewski1.. Przygody Tomka Sawyera Prawda czy fałsz.. Jaką moc miało lustro złego czarownika?. Świat widziany w tym zwierciadle nie był dobry, bowiem skrywało ono wszystkie rzeczy godne pochwały, a wzmacniało rzeczy złe.Baśń pt."Królowa Śniegu" opowiada historię dwojga dzieci Kaja i Gerdy,którzy byli sobie bliscy jak rodzeństwo.Ich historia ma związek z. Baśń Hansa Christiana Andersena pt."Królowa Śniegu" opisuje losy pary bardzo bliskich sobie dzieci Kaja i Gerdy.. Jedyną jego zabawką były lodowe klocki, z których mógł układać różne słowa.. Jan Brzechwa.Królowa Śniegu - opowiadanie 3Czytają: Ewa Szumska i Piotr KaźmierczakRealizacja: Fundacja Słowo i Kropka 2020Wesprzyj nas na Patronite: .Podstawa programowa Szkoła podstawowa - Język polski .. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury..

Królowa Śniegu- streszczenie.

Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Królowa śniegu, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury.. C. znał Królową Śniegu i dlatego zaprosił ją do wspólnej, zimowej zabawy.Klasa 7 Klasa 8 Polski Lektury.. Król zaprasza na ur.Baza wszystkich streszczeń dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum zebrane w naszym portalu.01 października 2021, piątek: ilość produktów w dziale książki: 138 667, Zobacz mapę kategorii: książki Jesteś w kategorii: Lektury szkolne / Klasa 3 SP - ilość książek w kategorii: 10 - najciekawsze tematy: kl. III, wykaz lektur, lektury z ćwiczeniami, zgodne z nową podstawą programową MEN, z opracowaniem, obowiązkowe, uzupełniające, płyta CD, streszczenie .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Klasa pani Czajki, którą napisał Piekarska Małgorzata Karolina, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Wydanie Baśni kompletne bez skrótów i cięć w treści.. dopasuj tekst lektury do obrazka Test.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, stworzonego przez pewnego czarodzieja.. Klasa 3 Polski Asiunia lektury.. Plan wydarzeń do lektury "Cukierku, ty łobuzie!". Kay i Gerda byli: a) Przyjaciółmi b) Rodzeństwem C) Znajomymi ze szkoły 4.. Opowiadał e , co umie, o akich się uczył kra ach i miastach, ak wybornie liczy na pamięć — a onaKrólowa Śniegu odezwała się do niego miło, chociaż jej głos brzmiał wciąż lodowato: - Zacałowałabym cię na śmierć..

C. ze śniegu.

Kay A. znał Królową Śniegu i dlatego przywiązał do jej sań swoje saneczki.. Klasa 2 lektury Polski.. Bohaterkę poznajemy jako piękną, dostojną kobietę o długich blond włosach, ubraną w śliczną białą suknię i lodową koronę.. 2013-02-16 19:46:24 Napisz plan wydarzen do lektury Chłopcy z placu broni 2011-02-05 16:46:03 Napisz plan wydarzen przedstawionych w rozdziale 15.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Królowa śniegu, którą napisał Andersen Hans Christian, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz.Wreszcie dziewczynka dotarła do pałacu Królowej Śniegu, kiedy Kay próbował daremnie ułożyć z lodowych odłamków słowo "wieczność" — Królowa obiecała mu niezależność, jeśli uda mu się tego dokonać.. Opis: Materiał zawiera kartę z 3 ćwiczeniami nawiązującymi do lektury "Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena.VHS RIP 1992 (PL DUB) - ZAKAZ KOPIOWANIA FILMU!OPIS:W pierwszym odcinku około 12 letni książę o imieniu Hans żeni się z księżniczką Sarą.. Andersena ,, Królowa Śniegu "..

Jej długi płaszcz pokryty był płatkami śniegu.

Kategorie: zima, Baśnie - H.C.. Złe rzeczy widać było natomiast bardzo dobrze - brzydota w zwierciadle jeszcze bardziej się uwyraźniała.Streszczenie "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.. Już w ogóle się jej nie bał.Streszczenie.. Klasa 7 Klasa 8 Polski Lektury.. Jeśli komuś odłamek tego zwierciadła wpadł do oka cały świat wydawał mu się brzydki i zły, a jeśli odłamek wpadł mu do serca, to jego serce zamieniało się w kawałek lodu.Królowa śniegu - streszczenie.. Dzięki temu zdołał ułożyć łamigłówkę i razem powrócili do domu.Królowa śniegu - Problematyka Kay - jeden z główny bohaterów baśni Andersena - początkowo był dobrym, normalnym dzieckiem, wrażliwym na piękno otaczającego go świata.. Kaj spojrzał w jej twarz, która wydała mu się najpiękniejszą, jaką w życiu widział.. "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena .. "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.. B. nie znał Królowej Śniegu, ale przywiązał do jej sań swoje saneczki.. Na razie już nie będę cię całować.. Kształcenie literackie i kulturowe .. Fabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej oddać głos samemu autorowi, którego słowa tak pięknie zilustrował na .2..

wg Alohomora.Karta pracy do lektury "Królowa śniegu".

Analiza i interpretacja tekstów kultury.. a) Przepowiadało przyszłość b) Zmieniało rzeczy ładne w brzydkie c) Spełniało życzenia 3.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Lektury Polski.. Żył sobie niegdyś bardzo zły czarodziej - diabeł.. Jaką zdolność miało zwierciadło stworzone przez złego czarodzieja?. Lubił bawić się z innymi dziećmi, np. z Gerdą, i cieszył się, kiedy tylko mogli ze sobą przebywać.Królowa Śniegu to bohaterka baśni J.CH.Andersena pt."Królowa Śniegu".. Baśń składa się z siedmiu.. Objaśnianie morału bajki oraz samodzielne formułowanie przesłania baśni., Nowa podstawa programowa r. Szkoła podstawowa - Język polski klasy - I. Nieczułe serce Kaya odtajało jednak, gdy ujrzał łzy Gerdy.. Gdyby ułożył słowo "wieczność", mógłby wrócić do domu, ale to mu się nie udawało.1.. Autorem baśni "Królowa Śniegu" jest.. Starałam się by było tam jak najwięcej informacji, na które dziecko powinno zwrócić uwagę.. Pomyślał, że wygląda także niezwykle mądrze.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Królowa śnieguPytania i odpowiedzi do lektury Królowa śniegu (.. Ubiór Królowej Śniegu wykonany był A. z lodu.. Pewnego razu postanowił zrobić niezwykłe zwierciadło, które wszystkie piękne rzeczy przedstawiało jako szkaradne i straszne (rozmywało je).. Królowa Śniegu plan wydarze .. Klasa 2 Polski.. 2010-01-20 22:47:47Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.. Mieszkała w pieknym lodowym pałacu.Gdy przez miasto przejeżdżała Królowa Śniegu, przywiązał do jej sań swoje saneczki, a Królowa Śniegu zabrała go do swojego lodowego pałacu na dalekiej północy.. Dawno, dawno temu złośliwy czarodziej stworzył i rozbił lustro, za sprawą którego wszystko co dobre i piękne znikało.. wg Anulus.. Brakujące słowo.. Okruchy rozbitego lustra wpadły Kayowi do: a) Oka b .Profesor.pl - serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli.. Karta pracy składa się z 6 stron.Królowa śniegu pochyliła się nad Ka em i pocałowała go powtórnie, a w te chwili chłopiec zapomniał uż o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie.. ładne przedmioty w nim odbite wyglądały szkaradnie a brzydkie było widać doskonale..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt